Гігієна ротової  порожнини у немовлят і у дітей до 3 років

Гігієна ротової порожнини у немовлят і у дітей до 3 років

Особливу увагу хотілося б приділити саме цій віковій категорії, адже внутрішньоутробний період та постнатальний (одразу ж після народження) є дуже важливими періодами у розвитку щелеп, зубів та ясен. Здорове харчування та гігієна ротової  порожнини сприятимуть правильному розвитку дитячого організму.

По-перше, слід  як умога довше уникати підсолоджувачів у дитячому раціоні, оскільки рецептори на язику  дитини значно чутливіші від дорослих. Ніколи не мокайте дитячу соску в мід, цукор чи джем! Ці липучі підсолоджувачі тільки сприятимуть розвитку бактерій у ротовій порожнині малюка.

Не менш важлива для малюків швидкість потоку рідини. В основному вона залежить від кількості та величини отворів в соску. Тобто, для нормального розвитку, дитина повинна брати активну участь у смоктанні. Смоктаrecord_128633170льні рухи стимулюють розвиток тканин ротової порожнини.

Найбільш логічною і зрозумілою системою швидкостей потоку і їх відповідності дитячим віком мають соски                                                                         Philips AVENT. У цієї силіконової соски є  2 отвори, що забезпечують повільний потік рідини. Він призначений для новонароджених або малюків будь-якого віку, що знаходяться на грудному вигодовуванні. А ось три отвори (середній потік) підійдуть малюкам на штучному вигодовуванні в віці від трьох місяців. Соска з чотирма отворами забезпечує швидкий потік більш дорослим діткам.

 

Після вживання їжі, в ідеалі,  беззубі ясна дитини треба протирати м’якою тканиною (серветкою, гумовою щіточкою) змоченою в теплій кип’яченій воді. Своєрідний масаж ясен позитивно впливає на розвиток м’яких тканин ротової порожнини та зубів.banana-shape-silicone-baby-toothbrush-lovely

Хочу нагадати, що довготривале смоктання соски часто стає причиною формування неправильного прикусу. Зазвичай дитину слід відівчати від «пустушки» у віці 8-9 місяців, так як  цей період у малюка вже є передні зубки.

Пляшечковий карієс »- стан, коли  майже всі дитячі зуби уражені карієсом, через смоктання соски або ж коли дитина лягає спати з пляшечкою молока чи соку. Ці та інші цукровмісні рідини  спричинають так звану «кислотну атаку» на зуб.

Dental medicine and healthcare - dentist examining little child boy patient open mouth showing caries teeth decay

Слюна, допомагає нейтралізувати цю «атаку», проте під час сну слиновиділення зменшується і зуби залишаються незахищеними. Отже, дитина не повинна засинати з пляшечкою  (тільки вода –вийняток).

Отож, батьки, з появою перших зубів беруть активну участь за їхнім доглядом. Зубні пасти не рекомендовані до 3 років. Дитячі зубні щітки, які є в широкому асортименті у магазинах, з м’якими ворсинками та маленькою робочою головкою чудово підходять діткам. Привчайте своїх кіндерів з малечку дружити з гігієною. Все у ваших руках! Успіху!

 

 

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!